“Yazımda Kardeşlik Var” Van Yaz Kampının kapanış programı yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen "Yazımda Kardeşlik Var" Van Yaz Kampı Kapanış Programı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı.

İki etap şeklinde İstanbul ve Van’da bu yıl 4. sü düzenlenen kampın Van programına Aydın, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Manisa, Muğla, Tekirdağ illerinden 600 öğrenci katıldı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Van’ın insanlığın tecrübe birikimine ev sahipliği yaparak kadim tarihi, kültürü ve birikimiyle milletimizin önünü aydınlatan, raşit halifeler döneminden itibaren İslam’la müşerref olmuş bir serhat şehri olduğunu söyledi.

Başkan Erbaş, öğrencilere Kur’an-ı Kerim’de “Müminler ancak kardeştir” buyurulduğunu hatırlatarak, “Bu kardeşliğimizi pekiştirmek, aramızda kopmayacak sevgi bağları inşa etmek adına “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında sizleri ağırlamaktan son derece mutluyuz. Göz aydınlığımız, geleceğimizin mimarı, siz yavrularımız da bu davetimizi kırmayarak bizleri onurlandırdınız, gönlümüzde taht kurdunuz” dedi.

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout="image-top"
data-ad-layout-key="-8h+1z-ea+db+jy"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="9434158007">