Remzi Bircan ve Fatih Mehmet Karaca yeni görevlerine başladı

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Remzi Bircan ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na atanan Fatih Mehmet Karaca Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen törenle göreve başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Remzi Bircan ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na atanan Fatih Mehmet Karaca göreve başladı.

Bircan ve Karaca’nın göreve başlama münasebetiyle Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ile Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde birer tören düzenlendi.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’nda düzenlenen törende Fatih Mehmet Karaca’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, en önemli görevlerden birisidir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetlerinin daha nitelikli hale gelmesini sağlamak teftişin ve rehberliğin, denetimin nitelikli, sağlıklı olması ile doğru orantılıdır” dedi.

Törenlere katılan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Göreve başlama törenlerine, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Genel Müdürler ve Daire Başkanları katıldı.