Marmara Depremi'nin 20. yılında hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programı

Marmara Depremi'nin 20. yılında hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Depremi durdurmaya gücümüz yetmiyor ama zararlarını azaltmaya gücümüz yetiyor. Bu da işi ehline vererek, iş ahlakına sahip çıkarak olacak şeylerdir" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya İl Müftülüğünce Marmara Depremi'nin 20. yılında hayatını kaybedenler için Adapazarı ilçesindeki Yeni Cami'de düzenlenen mevlit programına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada birçok kişinin yakınlarını kaybettiği depremin üzerinden 20 yıl geçtiğini anımsatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, deprem, sel, yangın gibi afetlerde hayatlarını kaybedenlere "şehit" muamelesi yapıldığını söyledi.

Hayatın ve ölümün, insanlar için bir imtihan olduğuna değinen Başkan Erbaş, "Deprem bir kıyamettir. Toplumların yaşadığı çeşitli huzursuzluklar bir kıyamettir, kavga gürültü ve huzursuzluk anlamında. O yüzden hem dünya hem de ukba için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmek zorundayız. Sorumluluklarımızın bilincinde olmak zorundayız" dedi.

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout="image-top"
data-ad-layout-key="-8h+1z-ea+db+jy"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="9434158007">