“Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Çalıştayı”

“Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Çalıştayı”nın açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İnsanlık, maneviyatı dışlayarak ve dini yok sayarak huzurlu bir hayata sahip olamamıştır” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen “Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Çalıştayı” Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Ankara’da başladı.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen çalıştayın açılış konuşmasını yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek geride kalan Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Çalıştayın, Diyanet İşleri Başkanlığı ve üniversitelerle işbirliği içerisinde yapılmasının önemine dikkati çeken Başkan Erbaş, çalıştayın milletimize ve manevi danışmanlığa, manevi rehberliğe ihtiyacı olan herkese büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

İnsanlığın maneviyatı dışlayarak ve dini yok sayarak huzurlu bir hayata ve mutlu olma imkânına sahip olamadığını kaydeden Başkan Erbaş, “Bu süreçte Batı düşünce tarihinde hâkim olan ve tüm kutsalları bir hurâfe kabul eden katı pozitivist anlayışın, insanı bir makine ile özdeş gören düşüncenin, insanlığı hüsrana götüren bir çıkmaz sokak olduğu kısa sürede anlaşılmıştır. Buna karşın İslâm’da din-bilim, vahiy-akıl çatışması hiçbir zaman kabul görmemiş, tüm kâinata Allah’ın ayetleri nazarıyla bakılmıştır” dedi.

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout="image-top"
data-ad-layout-key="-8h+1z-ea+db+jy"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="9434158007">