“Her camimiz bir mektep olmalı”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de Şah-ı Nakşibendi Camii'nin ibadete açılış törenine katıldı.
Açılışta konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Rabbim projesinden tamamlanmasına kadar emeği geçen herkesten razı olsun. Cenab-ı Hak cemaatini, içinde ilim, irfan, bilgi, hikmet öğrenen talebelerini bol eylesin” dedi.
Peygamber Efendimizin bir hadisinde 3 kişinin öldüğünde dahi amel defterinin kapanmayacağını buyurduğunu hatırlatan Başkan Erbaş, bunlardan birisinin de sadaka-ı cariye sahibi insanlar olduğunu ifade ederek, “O hadis-i şerifin bizden istediği ilkeler doğrultusunda hareket edersek inşallah hayır, hasenatımız artacak. Her tarafta camiler, Kur'an kursları, okullar, köprüler, insanlığın hayrına olan eserler yükselecek. İşte burada bir sadaka-ı cariye görüyoruz. Bu caminin duvarında bir tuğlası olan bir Müslüman için dahi Rabbimizin çok büyük mükafat vaatleri var.” diye konuştu.

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout="image-top"
data-ad-layout-key="-8h+1z-ea+db+jy"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="9434158007">