Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkanlık ve TDV personeliyle bayramlaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkanlıkta ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın merkez teşkilatlarında görev yapan personelle yaptığı bayramlaşmada, “Hepimiz ve bütün insanlık için daha güzel bir gelecek adına yapılması gereken en önemli şey; bireysel, toplumsal ve küresel boyutta bir ahlak inşasıdır” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın merkez teşkilatlarında görev yapan personelle bayramlaştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bayramlaşmada konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, personelin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Başkan Erbaş, hac mevsiminin ardından bir arada olduklarını ifade ederek “Dil, ırk, renk, kültür, ülke ve coğrafyaları farklı, milyonlarca Müslüman kutsal topraklarda bir araya geldi. Haccın en önemli özelliklerinden birisidir bu. Aynı inanç, duygu, dua ve yakarışlarla haccın menasikini yerine getirdi. Biz de 80 bini aşkın vatandaşımıza hac yolculuğunda rehberlik ettik” dedi.

Başkan Erbaş, geride bırakılan kurban bayramının Müslümanlık bilincinin ve kardeşliğin daha da güçlenmesine vesile olmasını temenni etti.

Bayramların, Müslümanların ruhlarını diri tutan, hayata canlılık veren güzide zamanlar olduğunu belirten Başkan Erbaş, “Modern yaşayış biçimlerinin hayatımızı bütün yönleriyle etkisi altına aldığı, gerek bireysel gerekse sosyal bağlarımızın giderek anlamını yitirdiği bu çağda bayramlar, bizleri fıtratımızla buluşturan, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik-beraberlik, paylaşma, dayanışma rahmet, merhamet ve kaynaşma günleridir” diye konuştu.


Güzel ahlakın yaygınlaşmasında Diyanet İşleri Başkanlığının personeline düşen sorumluluğu hatırlatan Başkan Erbaş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Toplumumuzun göz bebeği bir teşkilatta ulvi bir vazifeyi deruhte eden bizler, bireysel ahlaki değerleri kuşanarak yüksek bir özgüven ve ilkeli bir duruşla, kimlik sorunu yaşamadan, aidiyet ve mensubiyet şuurunu güçlendirerek toplumumuzun manevi hayatına rehberlik ve ahlaki önderlik yapmalıyız. Bu da ancak sizler gibi nitelikli kadrolar eliyle hayat bulur. Ben buradaki her bir kardeşimizin ahlakı ve gayretiyle bir değer olduğuna can-ı gönülden inanıyorum. Onun için sizlerle bu ahlaki ilkeler çerçevesinde çalışmaktan her zaman bahtiyar olduğumu ifade etmek istiyorum.”

Bayramlaşmaya Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Başkanlığın üst düzey yöneticileri ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının merkez teşkilatında görev yapan personel katıldı.

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout="image-top"
data-ad-layout-key="-8h+1z-ea+db+jy"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="9434158007">