Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kafile başkanlarıyla bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Arafat öncesi Mekke’de kafile başkanlarıyla bir araya geldi.

Mekke’de bulunan Hac İdare Merkezi’nde Arafat’a İntikal ve Arafat’tan Dönüş Planlama ve Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hac organizasyonunun irşat için önemli bir fırsat olduğunu ifade ederek, “Hacı adaylarımızın buraya gelişleri ve dönüşleri arasında mutlaka bir fark olsun. Çünkü hac döneminde algıların zirvede olduğu anları yaşıyoruz” dedi.

Peygamber Efendimizin bu topraklarda insanlığı karanlıklarda aydınlığa çıkarmak için gayret ettiğini belirten Başkan Erbaş, “Onun varisleri olarak bizler de bu fırsatı iyi değerlendireceğiz ve en güzel bir şekilde hacılarımızın mebrur bir hac yapmalarını sağlayacaksınız. Buna destek olacaksınız, buna yardımcı olacaksınız” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, ilk gelen vahyin bu topraklarda geldiğine işaret ederek, “İlk inen ayetlerde okumaktan, kalemden, öğrenmekten, öğrenmekten bahsediliyor. İlk gelen vahiydeki bu ruhu eğer hacılarımıza verebilirsek onlar çocuklarına, eşine, dostuna, komşularına bu ruhu aşılayabilirler” şeklinde konuştu.

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout="image-top"
data-ad-layout-key="-8h+1z-ea+db+jy"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="9434158007">