“Ailenin bütününü merkeze alan bir yapıyı önemsiyoruz”

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu” Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Antalya’da başladı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen sempozyumun açış konuşmasını yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Peygamberimiz ve Aile” temalı sempozyumun hayırlara vesile olmasını diledi.

Cehaletin ve zulmün hüküm sürdüğü, merhametin, erdemin ve hikmetin kaybolduğu karanlık bir dönemin Hazreti Peygamberin gelişi ve mücadelesiyle; ilmin ve adaletin aydınlığında Asr-ı Saadete dönüştüğünü ifade eden Başkan Erbaş, “Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımadan, onu sevmeden, ona itaat etmeden; güzel ahlakı, ahde vefayı, merhameti, adaleti, başkasının iyiliği için çalışmayı, Allah’a kulluğu ve gerçek manada özgürlüğü anlamak da mümkün olmayacaktır” dedi.

Başkan Erbaş, Hazreti Peygamberin Kur’an-ı Kerim’in hayat veren ilkelerini bizzat uygulayarak insanlığa sunduğu örnekliğin, insanlığın muhtaç olduğu en duru hayat membaı olduğunu söyledi.
En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Sosyal Medya'da Diyanet İşleri Başkanlığı
►Web Sitemiz http://www.diyanet.gov.tr
►Facebook http://www.fb.com/diyanetbasin
►Twitter http://www.twitter.com/diyanetbasin

Sosyal Medya'da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş
►Facebook http://www.fb.com/dibalierbas
►Twitter http://www.twitter.com/dibalierbas
►Instagram : http://instagram.com/dibalierbas